top of page
פרפנצ'ה הוצאה לאור

המחברים שלנו

אורי קפלן

ד"ר אורי קפלן מתמחה בדתות מזרח אסיה. הוא התגורר כשתיים־עשרה שנה במזרח הרחוק וקיבל את הדוקטורט מאוניברסיטת דיוק (DUKE) בארצות הברית. מחקריו על הבודהיזם ועל הקונפוציאניזם פורסמו בשלל כתבי עת אקדמיים, הוא תרגם מספר כתבים מסינית קלאסית ומקוריאנית, והוא מחברם של הספרים הבאים:

Buddhist Apologetics in East Asia
Monastic Education in Korea
Wise Tales From the East
Wise Tales From the Jewish World
סיפורי חוכמה מן המזרח

אורי קפלן uri kaplan
אורי קפלן
היו גונג

הְיוּ ג'וֹנְג

הְיוּ-ג'וֹנְג (1520-1604), הידוע גם בכינויו "ההר המערבי", כיהן כראש מסדר הנזירים הבודהיסטים בקוריאה במאה השש-עשרה. כתביו הופצו בכל רחבי מזרח אסיה והם נלמדים גם כיום על ידי תלמידי זן רבים. היו-ג'ונג הוא מחברו של הספר:

מראה אל מסורת הזן

היו-ג'ונג סוסאן נזיר בודהיסטי קוריאני
דניאל בל

דניאל בל

דניאל בל הוא דיקן בית-הספר למדע המדינה באוניברסיטת שאנדונג ופרופסור לפילוסופיה באוניברסיטת צ'ינג-הואה שבבייג'ינג. הוא נולד בקנדה, התחנך באוקספורד, ומתגורר בסין מאז שנת 2004. הוא נחשב לאחד המומחים הגדולים לפילוסופיה המדינית הסינית, וספריו הרבים זכו לתהודה גדולה בעולם. הוא מחברו של הספר:

המודל הסיני

דניאל בל מחבר הספר המודל הסיני
קומארג'יווה

קוּמָארָגִ'יוָוה

קוּמָארָגִ'יוָוה (344-413) הוא גדול מתרגמי הכתבים הבודהיסטים מסנסקריט לסינית. הוא נולד בממלכת קוצ'ה הקדומה במרכז אסיה, הובא לסין בכוח, ושם תרגם כמה מן הסוטרות החשובות ביותר במסורת. שתיים מהן הן סוטרת הלוטוס וסוטרת היהלום, אשר יצאו לאור בעברית בפרפנצ'ה הוצאה לאור.

קומארג'יווה מתרגם כתבי בודהיזם
אטסו אינאגקי סוגימוטו

אֵטְסוּ אִינָאגָקִי סוּגִימוֹטוֹ

אֵטְסוּ אִינָאגָקִי סוּגִימוֹטוֹ (1874-1950) נולדה למשפחת סמוראים בצפון יפן בתקופה בה עברה מדינת האיים שינויים פוליטיים ותרבותיים מרחיקי לכת. בבגרותה היא עברה לגור בארה"ב ושם לימדה באוניברסיטת קולומביה. היא פרסמה את סיפור חייה המרתק תחת הכותרת "בתו של הסמוראי," והספר הפך לרב מכר גדול.

אטסו אינאגקי סוגימוטו מחברת הספר בתו של הסמוראי
דונלד לופז

דונלד לופז ג'וניור

דונלד לופז ג'וניור הוא פרופסור ללימודי בודהיזם באוניברסיטת מישיגן. הוא פרסם עשרות ספרים המנגישים את הבודהיזם לקהל הרחב, וחלקם הפכו לרבי מכר גדולים. הספר "מאבן ועץ לבשר ודם: היסטוריה קצרה של הבודהה" הוא התרגום הראשון של עבודתו לשפה העברית.

דונלד לופז מחבר הספר מעץ ואבן לבשר ודם היסטוריה קצרה של הבודהה
ג'ה-יי

גְ'ה יִי

גְ'ה-יִי (538-587) היה אחד המורים החשובים בהסטוריה של הבודהיזם במזרח אסיה. הוא מדט, לימד, וכתב במקדש קטן על הרי טְיֵין-טַאי, ומסורת שלמה נקראה מאוחר יותר על שם ההרים בהם שהה, מסורת הטיין-טאי (בקוריאנית: צ'וֹן-טֶ'ה, ביפנית: טֵנְדַאי). חיבוריו של ג'ה-יי השפיעו רבות גם על התפתחותה של מסורת הזן. ג'ה-יי חיבר את מדריך המדיטציה: מבוא להשקטה והתבוננות.

zhiyi גְ'ה-יִי מחבר "מבוא להשקטה והתבוננות"
האן יונג-און

הַאן יוֹנְג אוּן

הַאן יוֹנְג-אוּן (1879-1944, 한용운, Han Yong-un) הוא אחד המשוררים הידועים והאהובים בקוריאה המודרנית. מלבד היותו משורר, היה הַאן גם נזיר בודהיסטי רפורמי, מנהיג פוליטי שפעל רבות למען עצמאות קוריאה מהשלטון היפני, עיתונאי, וסופר.
קובץ שיריו המהולל -
הדממה שלך - אשר נלמד עד היום בשיעורי הספרות בקוריאה, תורגם לראשונה לעברית ויצא לאור בפרפנצ'ה הוצאה לאור.

האן יונג-און מחבר ספר השירה הדממה שלך Han Yong-un
ארז יוסקוביץ

ארז יוסקוביץ

ד"ר ארז יוסקוביץ הוא תלמיד ומורה של מסורת הזן היפנית, מרצה בחוג לפילוסופיה באוניברסיטת בן-גוריון ובחוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל-אביב, ומגיש הפודקאסט ״להתעורר: מבוא לבודהיזם ולפילוסופיה של המזרח״. ארז תרגם מיפנית את סיפורי מלחמה לילדים מאת נוסקה אקיוקי (2012), וספר ביכוריו – דנשיג'ישו: מסעות אל יפן וממנה – יצא לאור בהוצאת פרפנצ'ה.

ארז יוסקוביץ מחבר הספר דנשיג'ישו

סוּן סְה מְיָאו

סוּן סְה-מְיָאו (581-682) הוא אחד מאבות הרפואה הסינית. הוא חקר מאות צמחי מרפא, פרסם אלפי מרשמים לתחלואים שונים, ולאחר מותו החל להיערך פולחן עבורו במקדשים רבים כ-"אל התרופות". אולם סוּן לא עסק בתרופות בלבד, הוא פיתח גם תרגולי נשימה לשם הארכת חיים, וחיבורו "ריכוז הרוח וזיקוק הצִ'י" כלול בלקט כתבי הדאואיזם - לשבת ולשכוח.

Sun-Simiao סון סה-מיאו אחד המחברים בספר לשבת ולכוח
סון סי-מיאו
bottom of page